
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.17 % |
| Length | 5 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Temperature Coefficient | 7 ppm/°C |
| Height | 1.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 10 mA |
| Output Voltage | 3 V |
| Max Output Current | 10 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 1 mA |
| Quiescent Current | 1 mA |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Reference Type | Series |
| Cathode Current | 1 mA |
| Nominal Supply Current | 1 mA |
| Min Output Voltage | 3 V |
| Max Output Voltage | 3 V |
| Reference Voltage | 3 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Initial Accuracy | 0.04 % |
| Shunt Current | 10 mA |
| Min Input Voltage | 4 V |
| Max Supply Current | 1 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Output Type | Programmable |
Stock: 127
Distributors
pcbx
Unit Price$11.18445
Ext.Price$11.18445
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $11.18445 | $11.18445 |
| 10 | $8.88507 | $88.85070 |
| 25 | $8.50930 | $212.73250 |
| 50 | $8.14942 | $407.47100 |
| 100 | $7.80476 | $780.47600 |
| 300 | $7.47468 | $2242.40400 |
| 500 | $7.15867 | $3579.33500 |
